arama

Fatih Terim 2020 Taktiği

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Can Cömertler Can Cömertler
  • Beğen
    Loading...

Fm2020 Fatih Terim Taktiği

Merhaba fmturks takipçileri, uzun bir aranın ardından bizzat tarafımca hazırlanan Fatih Terim 2020 taktiği yazısı ile sizler leyim

Bilindiği üzere ligin ikinci yarısı Galatasaray’da Fatih Terim bir sistem değişikliği yaptı ve ligin 2. yarısında çok daha efektif bir Galatasaray ortaya çıktı, bizde bu taktiği elimizden geldiğince oyuna aktarmaya çalıştık

Elbette bu bir oyun ve bize belirli imkanlar veriyor bu sebep ile bazı oyuncuları gerçekte oynadığı roller dışında kullanarak bu durumu aşmaya çalıştık.

Lafı çokta uzatmadan taktiğimiz ile ilgili detayları biraz anlatalım.

KALECİLER

Kaleci taktiğimizde en az detaya sahip kişi dikkat etmeniz gereken tek husus kalecimiz oyunu başlatan kişi olduğu için Pas özelliği ve rakibi önde karşıladığımız için bol bol teke tek yakalanacağından birebir özelliğinin biraz yüksek olmasıdır.

STOPERLER

Fatih Terim 2020 taktiğinde en kritik noktalardan birisi stoperler bu noktada dikkat etmemiz gereken husus ise bir sol ayaklı pasör stoper sol stoper olarak bir de hava topu hakimiyeti iyi güçlü bir sağ stoper kullanmanız olacaktır.

İki oyuncununda pas düzeyinin ortalama olması ve hızlı olması gerekli

BEKLER

Fatih Terim 2020 taktiğinde en az detay gerektiren mevkilerden birisi ise bekler biraz hızlı ve orta açma özellikleri yüksek olması yeterlidir

ORTA SAHA

Orta sahalarda ise Dok(Defensif Oyun Kurucu) ve İO(İki Yönlü Ortasaha) oyuncularımızda dikkat etmeniz gereken tek şey ortalama pas özellikleri ve uzaktan şut yeterlilikleri olmalıdır.

En kritik nokta ise kullanacağınız Mazerella mutlaka sol ayaklı orta açma özelliği yüksek bir oyuncu olmalıdır.

KANATLAR

Kanat oyuncularımızın ise taktiğimizin can damarıdır. Özellikle Sol tarafta oynatacağınız Kanat Forvet Takımınızın yıldızı olacaktır.

Kısa bir not bırakalım bu noktaya koyacağınız oyuncuyu takımda tutma şansınız çok düşük olacak göstereceği performans size büyük paralar kazandıracaktır.

Bu sebep ile oyuncuya iyi bir serbest kalma bedeli koymanız rahat olacaktır.

Şöyle bir performans bırakalım

Kanat Forvet Oyuncumuz takımın yıldızı olacağı için, Bitiricilik, Uzaktan Şut, Dribling ve Hızlanma özellikleri ise olmazsa olmaz özelliklerdir.

Diğer Kanatta ise bir oyun kurucu gibi oynayacak bir oyuncu olduğundan karar alma, pas, orta açma gibi kreatif özellikleri yüksek bir oyuncu kullanmak yararınıza olacaktır.


Yine bir örnek performans

FORVET

Takımızda en az işe yarıyor görünen oyuncu olacaktır, kendisinde dikkat etmeniz gereken özel bir özellik yok.

Ancak rolü her ne kadar ÇF de olsa Pivot özellikli yan top becerisi olan bir oyuncu kullanmanız mutlaka size katkı sağlayacaktır.

Fm2020 Fatih Terim Taktiği


Fm2020 Fatih Terim Taktiği İndirmek için tıklayınız.

RAR Şifremiz fmturks.com

Taktiği kullanan birkaç takipçimizin sonuçlarını buraya bırakalım

Diğer Taktiklerimiz için Tıklayınız

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.