arama

Fm2020 Yenilikler ?

Fm2020 Yenilikler , Fm2020 Yeni Özellikler , Fm2020 İnceleme , Fm2020 Ne Zaman Çıkacak
Fm2020 Yenilikler
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Can Cömertler Can Cömertler
  • Beğen
    Loading...

Football Manager 2020 duyurulması ile herkesin aklında tekbir soru vardı Fm2020 Yenilikler ne olacak ?

19/09/2019 tarihinde Yapımcılar oyuna ait birçok yeniliği paylaştılar bu yazımızda elimizden geldiğince bu yenilikleri sizler için derledik ve yorumladık.

Fm2020 Yenilikler ? Geliştirme Merkezi ?

Football Manager oyuncularının yapmaktan en çok keyif aldığı konu genç yetenekleri keşfetmek ve bu oyuncuları dünya pazarına çıkartmak.

Oyuna yeni eklenen Geliştirme Merkezi ile oyunda çıkacak olan regenleriniz alt yapı oyuncularınız ile ilgili artık kısa ve uzun vadeli planlar yapabileceksiniz.

Yeni eklenen Geliştirme Merkezinin görünümünde , Regenler ve Altyapı oyuncularının genel durumu antrenman performansı , son maçlarında neler yaptığı ve antrenörlerimizi görüşünü görebileceksiniz.

Yine bu merkez sayesinde kiralık gönderdiğiniz oyuncular hakkında detaylı bilgi alıcak antrenör raporlarını son maç formlarına ve benzeri istatistik bilgilere ulaşacaksınız .

Daha önceden oyuncu ile ilgili bilgi almak için tek tek oyuncu profiline girmek zorundayken artık tek bir ekranda , kim forma giyiyor, kimin geri gelmesi daha faydalı olur , oyuncu gittiği kulüpte nasıl performans veriyor gibi

Birçok önemli istatistiğe tek ekrandan hakim olabilir.

Eskiden çıkacak regen oyuncuları çıkış tarihinde 4 gözle bekliyorduk , bu bazı sorunlar yaratmaktaydı.

Örnek vermek gerekirse hangi mevkide nasıl bir oyuncu gelmediği için ciddi bir bütçe ayırdığın bir forvet almışken alt yapınızda yeni Ronaldo çıkabiliyor siz ise oyuncuyu ya değerinin altına satmak yada genç yıldızınıza forma verememek durumunda kalıyordunuz.

Eklenen yeni özellik ile çıkacak olan regenler hakkında önceden bilgi sahibi olabilecek gelecek planlamanızı ona göre yapabileceksiniz.

Fm2020 Yenilikler ? Kulüp Vizyonu

Football Manager’de kulüpte kalıcı olmanın temel yolu başarı olsa da birçok oyuncu kulüp politikalarını yerine getirmek de önemli görevlerden biridir.

Bu sene oyuna eklenen kulüp vizyonu özelliği ile artık yönetim kurulu sadece bir sonraki sezon ile ilgili beklentilerini belirtmiyor, kulübün gelişimi ile ilgili gelecek sezonlar için de bir yol haritası çiziyor.

Tabii ki onların bu uzun soluklu planlarının parçası olan hedefleri tutturmak ve kulübün kimliğini güçlendirmek senin görevin.

Fm2020 Yenilikler Kulüp Vizyonu

Bu bölüm de kulüp sizden 3 kolda görevler isteyecek bunlar kulüp kültürü, devam eden hedefler ve kulübün sonraki beş yıl boyunca planı.

Artık yönetim kurulu senden sadece başarı mali durum gibi eski beklentilerin dışında kulüp kültürü , politika gibi bir çok önemli konuda kendilerine uymanı bekleyecek.

5 Yıllık Plan

Gelecek 5 yıllık planda ise kulüp sizden kısa orta ve uzun vadeli hedeflerini belirtecek.Örnek vermek gerekirse 2019-2020 şampiyon ol , 2020-2021 Avrupa da çeyrek final , 2021-2022 sezonu Final oyna , 2022-2023 yılında Avrupa da Şampiyonluk gibi sizi zorlayacak hedefler olabilir.

Devam Eden Hedefler

Devam eden hedefler, menajer olarak kadroda olduğun süre boyunca bağlı kalmanın beklendiği bir takım görevlerdir. Bu hedefler kulübün kimliğine kazınmış edinimlerdir, örneğin, kulübün yıllardır altyapıdan iyi oyuncular çıkarıyorsa bu geleneği devam ettirmek bir menajer olarak senin görevin.

Fm2020-Yenilikler-Kulüp-Vizyonu-Devam-eden-hedefler
Fm2020-Yenilikler-Kulüp-Vizyonu-Devam-eden-hedefler

Kulüp Vizyonu sezon başlarında , kulüple yeni sözleşme imzalarken ve kulüp itibarında ciddi değişiklik oldu ise sizinle görüşülür.

Kulübün genel vizyon ve itibarına göre size verilen hedefler daha erkene çekilebilir.

Bazı durumlarda ise ertelenebilir.

Aynı zamanda hedefi tamamen değiştirmeyi de önerebilirsin. Diyelim ki kurul senden önümüzdeki üç sene içerisinde bir kupa kazanmanı bekliyor.

Kulüpten bu hedeften vazgeçmelerini isteyebilirsin, ancak bunun yerine onlara başka bir seçenek sunmalısın.

Örneğin Avrupa’ya hedeflenenin bir sezon öncesinde gitmeye hak kazanmak ya da kulübün reklam gelirlerinde hatırı sayılır bir artış sağlamak gibi.

Ancak, yine de hedefleri tutturamazsan o zaman kurul ile başın belaya girdi demektir.

Yine bu ekranda kulüp den birçok fedakarlık istiyebilirsinin önceliği lige verdiğinizi söyleyip kupadaki hedeften muaf tutulmayı isteyebilirsiniz.

Kulüp vizyonları dinamik değerlerdir ve sen oyunda ilerledikçe değişir. Belli bir sürdürülebilir başarı yakalamak ve hedeflediklerine erken ulaşmak kurulu gelecek sezonlar için daha hırslı hedefler koymaya teşvik edebilir.

Yeni bir kulüpte göreve başladığın zaman o kulübün futbol dünyasındaki yerine ve kültürüne göre yeni hedeflerin olur.

Bu da uzun süreli kayıtların taze kalmasını ve nereye gidersen git her seferinde başarman gereken bir görevin olmasını garantiler.

Menajer olarak tanındığın özelliğin de FM20’de kulüp kurulları için cezbedici bir faktör olacaktır.

Örneğin, eğer çalıştırdığın bir kulüpte hücum futbolu oynatırsan futbol dünyasında bu özelliğin ile tanınırsın ve bu da seni kulüp vizyonu senin oyun tarzına yakın olan kurullar için daha çekici hale getirecektir.

Bu seni görev için yarıştığın diğer adayların önüne geçirecek, daha az tecrüben olmasına veya rakiplerine nazaran daha alt seviyelerde menajerlik yapmış olmana rağmen seçilmeni sağlayacaktır.

Yönetim Aylık Raporu

Kulüp Vizyonu yönetim güven durumu modülüne de eklendi, FM20’nin ‘Performans’ı olması için yenilendi.

Vizyonlar hem mesaj kutuna gelecek aylık performans güncellemelerinin, hem de Yönetim kenar çubuğunda bulunan Performans genel bakış sekmesinden istediğin zaman görebileceğin rapor kartının bir kısmını oluşturuyor.

Performans’taki her bir bölüm, sana hangi bölümde neleri gerçekleştirdiğin ve hangi bölümleri geliştirmeye odaklanman gerektiği ile ilgili net bir fikir verecek şekilde A+’dan F’ye puanlanıyor (her bölgeye özel puanlama sistemi uygulanacak).

Yakın zamanda gerçekleşmiş, göze çarpan önemli noktaların ve eleştirilerin de içinde olduğu genel bir puan verilecek.

FM20‘ye birçok yeni kurul talebi ekledik ve var olan kurul taleplerinin birçoğunu geliştirdik.

Örneğin, eğer kuruldan daha iyi bir transfer bütçesi talep etmen durumunda, sana üzerine tartışılabilir bir transfer bütçesi teklifi ile gelecekler.

Ayrıca kurulla muhatap olduğun zamanlarda, çok daha fazla konuşma seçeneğinin mevcut olduğunu göreceksin.

FM20‘de kurul mekaniğinde yapılan bakım oyunun tarihi boyunca yapılmış en geniş kapsamlı elden geçirmedir.

Daha fazla görsel bilgi içermesi ve daha çekici olması için birçok açıdan bakım çalışmaları ve yenilenmeler yapılmıştır. 

Yapılan en büyük değişiklik Kulüp Vizyonu’nun eklenmesidir. Geliştirme Merkezi’nin ve Oynatılma Süresi Yol Haritası’nın yanı sıra, Kulüp Vizyonu uzun süreli oyun kayıtlarından en yüksek keyfi almanın yeni yolu.

Kulüp Vizyonu sadece senin kulübe nasıl menajerlik yapacağını değiştirmez, aynı zamanda kulüplerin oyun içerisindeki farklı karakterlerini de güçlendirir.

Her yeni kayıt, her yeni kulüp ile birlikte yeni zorluklar ile yüzleşeceksin, tarzını ve yaklaşımını kariyerine adapte etmelisin.

Yazımızın çok da uzun olmaması için burada bitiriyoruz devamı için İste tıklayabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI